sylwester z dzieckiem

Sylwester z dzieckiem – jak spędzić ostatni dzień w roku?

Jak spędzić Sylwester z dzieckiem w domu?

Wielu dorosłych jest przekonanych, że sylwestrowe szaleństwa kończą się momencie przyjścia dziecka na świat. To błąd – dzięki naszym wskazówkom, dowiesz się co zrobić, aby ciekawie spędzić tę wyjątkową noc z dziećmi, tak aby przywitać Nowy Rok w szampańskim nastroju. Jak zatem spędzić Sylwester z dzieckiem w domowym zaciszu?

Złoty przepis na udaną zabawę

Jeśli zabawa sylwestrowa w domowym zaciszu ma się udać, musi być fajnym przeżyciem zarówno dla naszych pociech, jak i dla nas samych. Można zorganizować ciekawą imprezę bez miliona dodatkowych obowiązków, tak aby najprostszymi środkami sprawić, że będzie to atrakcyjna noc dla dziecka. Podobnie jak dorośli, dzieci też z wytęsknieniem czekają na tę noc. Dla nich jest to jedna z niewielu okazji w roku, gdy rodzice zezwalają dłużej zostać na nogach i podziwiać noworoczne fajerwerki o północy.

Sylwester z niemowlakiem

Jeśli twoje dziecko ma do dwóch lat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że po prostu prześpi zmianę roku w kalendarzu. Możliwe jednak, że noworoczne fajerwerki i nieco głośniejsze okrzyki sąsiadów witających Nowy Rok mogą go przebudzić. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólnie z mężem spędzić wyjątkowy wieczór we dwoje, wcześniej prosząc dziadków o opiekę nad malcem rano. Podczas gdy wy będziecie odsypiać sylwestrową noc, dziadkowie mogą „porwać” malucha do siebie, aby się nim zaopiekować.

Sylwester z nieco starszym smykiem

Z kolei przedszkolak, może być już pełnoprawnym partnerem, jeśli chodzi o zabawę w domowym gronie. Świetnym pomysłem może być zaproszenie znajomych, którzy mają dzieci w podobnym wieku. Wtedy maluchy mogą mieć osobą imprezę. Aby zadbać o urozmaicenie zabawy Twojego szkraba, warto zadbać o parę dodatkowych elementów, które wprowadzą w sylwestrowy nastrój.

  • Szampan bezalkoholowy – symbol sylwestrowej nocy, bez którego ciężko wyobrazić sobie powitanie nowego roku. Dla dziecka może to być olbrzymia frajda – możliwość napicia się musującego napoju i poczucia się prawie niczym dorosły.
  • Pyszne przekąski – pożegnanie starego roku to jedna z niewielu okazji, w którym można pozwolić dziecku w kwestii żywienia na nieco więcej niż zwykle. Słodkie przekąski, kolorowe galaretki czy domowe desery – to wszystko może znaleźć się w smacznym, sylwestrowym menu.
  • Konkursy dla dzieci – najważniejsze, aby były proste i nieskomplikowane. Warto przygotować ich taką ilość, by wszystkie dzieci obecne na zabawie miały możliwość, by się wykazać. Nie należy zapominać także o symbolicznych nagrodach, w tym nagrodach pocieszenia.
  • Stroje karnawałowe – nic nie stoi na przeszkodzie, aby podczas sylwestrowej zabawy dzieciaki przyszły przebrane za swoich ulubionych bohaterów. Samo przygotowanie lub znalezienie wymarzonego stroju może być nie lada gratką dla malucha i jego przyjaciół.
  • Balony – od zawsze kojarzą się z frajdą i radosną zabawą. Zabawa sylwestrowa może być świetnym pretekstem do nadmuchania dużej ich ilości, tak aby jako chmura kolorowych baloników prezentowały się nad wyraz okazale.
  • Seans z ulubionymi filmami – można także przygotować DVD z ulubionymi bajkami i filmami, tak aby pociechy mogły cieszyć się wspólnym seansem podczas przerw od imprezowych szaleństw. Niezapomniane animacje takie jak „Król Lew”, „Shrek”, „Gdzie jest Nemo?”, czy nieco nowsze „W głowie się nie mieści” czy „Kraina lodu” mogą być świetną propozycją na ostatni wieczór starego roku.

sylwester z dzieckiem

Sylwester z dzieckiem – Podsumowanie

Z uwagi na to, że tylko jeden raz mamy możliwość na pożegnanie odchodzącego roku, warto sprawić by ten czas był wyjątkowy i niezapomniany. Nawet jeśli nie wszystko pójdzie zgodnie z planem, warto pamiętać, że najważniejszą sprawą jest fakt, iż spędzacie tę magiczną noc razem, w rodzinnym gronie.

Wszystkie obrazki pochodzą ze strony pixabay.com